Autor: Lessien Séregon (Lalwen_Liel)
Věk: pomalu 20
Znamení: Blíženec :P
Stav: Nezadaná, bezdětná (juch juch #D)
Povaha: Často flegmatická, a když už ne tak velmi
často cholerická a řvoucí na všechno co se hejbe.
Ujíždějící na: Anime, manze a hlavně na editování mangy.Neobyčejné Vánoce

3. dubna 2010 v 18:54 | SL
První sluneční paprsek se ztěžka probojoval přes šedé mraky nasáklé dešťovou vodou. Odrazil se od pozemků Bradavického hradu, které byly pokryty sněhovou přikrývkou.
Minerva si přitáhla přikrývku blíže k tělu. Na její tváři se objevil paprsek světla, jenžji probudil. Rozespale otevřela oči, rozhlédla se po pokoji a oči zase zavřela. Dopadla na ni krutá realita. Dnes byly Vánoce. Její první Vánoce, které bude slavit sama. Sama bez nejlepšího přítele, kterého kdy měla.
Z jejích modrých očí se vykutálely slané slzy, které putovaly dolů po její tváři. Rázným gestem je setřela a sama sobě vynadala. Už kvůli Albusovi probrečela několik nocí.
Sedla si na postel a raději začala rozbalovat své dárky. Nijak ji nepřekvapilo, co dostala za dárky. Každý rok to bylo to samé. Od Madam Pomfreyové lektvar na bolavá záda a od Prýtové květiny, které ihned vyhazovala. Ještě si pamatovala na minulé Vánoce, kdy dostala od Prýtové kytku, která ji ihned kousla do ruky. Ukázalo se, že je masožravá. Profesorka Prýtová se bránila tím, že svou "Julinku" dobře vychovala. Minerva se jen ušklíbla a rozbalovala své další dárky. Od Trelawneyové dostala knihu o vykládání budouctnosti z čajových lístků. Odložila ji na hromadu knih, jež měly podivné názvy jako: Vykládání budouctnosti z ruky, Velký magický snář ...
Minerva při pokládání knihy leknutím vyskočila. Z krbu vypadl další dárek. Pozorně si ho prohlížela. Byl zabalen do tmavě modrého balícího papíru s půlměsícema. Nemohla uvěřit svým očím; takhle vždy vypadaly dárky od Albuse. Rostřesenýma rukama si vzala přiložený dopis a rozbalila ho. Oči se jí ihned zalily slzami, které ji poté stekly na líce a padaly k zemi. Dopis byl totiž psán Albusovým písmem.

Milá Minervo,

pokud si čteš tento dopis, už nejsem mezi živými. Chci jen, aby jsi věděla, že jsi byla má nejlepší přítelkyně a měl jsem tě moc rád,a i možná miloval.
Jestli jsem zemřel a Tom je stále na živu, nevzdávejte se a bojujte dál. Ochraňuj Harryho a školu za žádnou cenu nezavírejte. Chci, aby jsi se stala ředitelkou školy.
Můj dárek by ti měl velmi pomoci a doufám, že z části zažene tvé chmury. Svůj majetek věnuji rodině Weasleyových. Oni jediní si to zaslouží. Mám tě rád...

Albus Brumbál

Minerva se rozeštkala ještě více. Dopis odložila na stůl a chvíli ho pozorovala. Snad si chtěla být jistá, že se jí to vše nezdá. Dárek vzala do rukou a začala ho vybalovat. Když spatřila, co je to za dárek, vyklouzl jíz rukou.
"Ale no tak, Minie, dávej přece pozor," ozval se obraz, na kterém byl vyobrazen Brumbál obklopený citrónovýma cukrovinkama...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.